Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

מה צריך לדעת לפני שקונים עגילי יהלומים?

מה צריך לדעת לפני שקונים עגילי יהלומים?

יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה. וכשזה מגיע לעגילי יהלומים, השמיים הם הגבול. אבל עם כל כך הרבה אפשרויות בחוץ, איך אתה יודע מה לקנות?

במאמר זה, נלמד אותך הכל, החל מאיך לבדוק יהלום, אילו צורות וסגנונות פופולריים כרגע, וכמה העגילים שלך אמורים לעלות.

עגילי יהלומים הם סוג העגילים הפופולרי ביותר בעולם.

ישנם סוגים רבים ושונים של עגילי יהלומים זמינים בשוק. אתה יכול לקנות אותם בצורות, גדלים, צבעים ואיכות שונים. אז איך יודעים מה לקנות?

ראשית, אתה צריך לדעת כמה כסף אתה רוצה להוציא על עגילי יהלומים. לאחר מכן, עליך לבחור צורה המתאימה לסוג הפנים שלך ולאישיותך. לבסוף, שקול את צבע היהלומים המתאים ביותר לעור הפנים או התלבושת שלך.

יהלומים הם בין אבני החן הפופולריות ביותר בעולם. הם לא רק יפים אלא גם עמידים מאוד ועמידים בפני שריטות.

עגילי יהלומים הם חלק מפריטי תכשיטי היהלומים הפופולריים ביותר. אתה יכול למצוא אותם בצורות, גדלים ועיצובים רבים ושונים. היקרים יותר משובצים לרוב ביהלומים רבים יותר מאשר זולים יותר.

תמיד כדאי לקנות עגילים עם יהלומים שנבדקו לאותנטיות על ידי מעבדה מכובדת כמו GIA (המכון הגמולוגי של אמריקה). זה יבטיח שתקבל את מה שאתה משלם עבורו ולא אבן מזויפת או כזו שאינה איכותית.

צבעו של יהלום נקבע על ידי מספר גורמים, כולל נוכחותם של אטומי חנקן בסריג הגביש.

ניתן לסווג את צבע היהלומים לארבע קטגוריות: לבן, צהוב, ורוד וכחול. ליהלומים לבנים אין שמץ של זיהומים וצבעם נגרם או מהיעדר או מחסור מוחלט של מינרלים באדמה. יהלומים צהובים נגרמים עקב עקבות של ברזל באדמה. יהלומים ורודים נגרמים עקב עקבות של בורון באדמה ויהלומים כחולים נגרמים עקב עקבות של נחושת באדמה.

מה זה צבע של יהלומים

יהלומים הם אחת מאבני החן היקרות והיקרות ביותר בעולם. הם גם ידועים בעמידות ובברק שלהם.

יהלומים נמצאים לרוב במגוון צבעים, אך ניתן למיין אותם לשלוש קטגוריות: יהלומים חסרי צבע, כמעט חסרי צבע ויהלומים צבעוניים מפוארים. ליהלומים צבעוניים מהודרים יש גוון בולט שנע בין צהוב בהיר לכחול-ירוק.

יהלום נחשב חסר צבע אם אין לו גוון או גוון ניתן לזיהוי כלל. ליהלומים קרובים חסרי צבע יש גוון קלוש של צהוב או חום שאתה יכול לראות רק כאשר אתה מסתכל מקרוב על האבן מתחת לזכוכית מגדלת.

יהלומים מתוארים לעתים קרובות כאבן החן הפופולרית ביותר בעולם. הם נמצאים בצבעים שונים, כולל צהוב, ורוד, כחול, חום, סגול ושחור.

ישנם ארבעה מאפיינים עיקריים של יהלומים שקובעים את ערכם: משקל קראט (כלומר, גודל), צבע, ניקיון וחיתוך.

צבעו של יהלום נקבע על ידי נוכחות או היעדר יסודות קורט בתוכו. הצבעים הנפוצים ביותר הם לבן או צהוב מכיוון שאין בהם יסודות קורט.

מה זה ניקיון של יהלומים

יהלומים הם אבני החן המבוקשות ביותר בעולם. הם גם אחד היקרים ביותר. אבל מהו הניקיון של יהלומים?

יהלומים מדורגים לפי צלילותם וחיתוך. ארבע דרגות היהלומים הן: ללא רבב, ללא רבב פנימי, מעט מאוד כלול וכלול. לשתי הדרגות הראשונות (ללא פגמים וללא פגמים פנימיים) אין פגמים כלל, בעוד שלשתי האחרות (הכלולות והכלולות מעט מאוד) יש פגמים קלים שניתן לראות בהגדלה של פי 10.

יהלומים הם אחת מאבני החן הפופולריות ביותר בעולם. הפופולריות שלהם נובעת מהיופי והעמידות שלהם. עם זאת, לא כל היהלומים נוצרים שווים. ישנן דרכים שונות לקבוע את איכותו של יהלום וכולן תלויות עד כמה הוא טהור.

אחת הדרכים הנפוצות ביותר לקבוע את טוהר היהלום היא על ידי בדיקת פגמים באמצעות לופה או מיקרוסקופ. לדוגמה, אם תסתכל על יהלום עם לופה תבחין שהמשטח שלו צריך להיות חלק ודמוי זכוכית ללא זיהומים נראים לעין, כגון שריטות קטנות או בועות אוויר זעירות על פני השטח שלו.

יהלומים הם אחת מאבני החן הפופולריות ביותר בעולם. הן גם אחת מאבני החן היקרות ביותר. יהלומים עשויים מפחמן שמתגבש בלחץ ובטמפרטורה גבוהים.

יהלומים מדורגים לפי טוהר וצבעם. ארבעת ה-C של דירוג יהלומים כוללים בהירות, חיתוך, צבע ומשקל קראט. בהירות היא המדד של פגמים בתוך יהלום בעוד חיתוך הוא עד כמה היהלום מלוטש כדי להביא לידי ביטוי את יופיו. צבע מדורג לפי אותיות מ-D עד Z כאשר D הוא חסר צבע בעוד Z בעל גוון צהוב. משקל קראט מודד כמה כבד היהלום ביחס לגודלו על ידי חלוקת המשקל בקראט עבור יהלומים שאינם בצורתם עגולה או מרובעת.

יהלומים הם ידידיה הטובים ביותר של האישה. אתה יכול למצוא אותם בתכשיטים, בגדים ואביזרים אחרים. אבל איך אתה יודע אם היהלום שלך אמיתי?

ישנן דרכים רבות לבדוק את האותנטיות של יהלום. אחת הדרכים היא להשתמש במכשיר אלקטרוני שמודד את משקל היהלום ומשווה אותו למאגר של משקלים ידועים ליהלומים. דרך נוספת היא להשתמש במכשיר מוליכות תרמית שמודד את החום הנפלט מהיהלום כשהוא מחומם ומשווה אותו למאגר מידע אחר של ערכים ידועים ליהלומים.

איך יודעים מה המשקל של יהלומים

יהלומים הם החבר הכי טוב של האישה, אבל איך יודעים מה משקל היהלומים?

ליהלומים יש משקל ומחיר ספציפיים לקראט. הסיבה לכך היא שהם יקרים ונדירים. מחירי היהלומים תלויים באיכות, צבע, ניקיון, חיתוך ומשקל קראט. ככל שהאיכות, הצבע, הניקיון או החיתוך של יהלום גבוהים יותר, כך הוא יהיה יקר יותר. ככל שיהלום כבד יותר, כך הוא גם יהיה יקר יותר.

יהלומים הם אחת מאבני החן הפופולריות ביותר על פני כדור הארץ. אבל איך אתה יודע אם הם אמיתיים? בדיקת יהלומים היא תהליך קשה, אבל למרבה המזל יש כמה דרכים לדעת אם הם מזויפים או לא.

הדבר הראשון שאתה יכול לעשות הוא להסתכל על צורת היהלום. אם זה נראה כאילו זה נחתך עם מסור, אז זה מזויף. ליהלומים אמיתיים יש קצוות חדים אשר נחתכו על ידי ליטושם לאורך זמן.

הדרך השנייה להבין אם היהלום שלך אמיתי או לא היא להסתכל על הבהירות ודירוג הצבע שלו. יהלומים מגיעים בדרגות שונות, כאשר הגבוהה ביותר היא דרגת ניקיון DF חסרת צבע וניקיון רבב של VVS1-2.

אהבת? אפשר לשתף

לחזור למשהו ספציפי?

צרו קשר

היי, לא החלטת על העגילים עדיין?

!Limited Offer

COntact us

היי, רגע לפני שאת עומדת לעזוב. 

!Limited Offer

COntact us